Новости

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 
     01.10.2025. Безбедност деце у саобраћају
У 3-1 је одржана радионица полицијске службенице Тијане Урбан на тему „Безбедност деце у саобраћају“ у оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“.


     26.09.2025. За чистије и зеленије школе у Војводини
У оквиру Сајма екологије који се одржава на Новосадском сајму, Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине представио је данас нови, 17. по реду, циклус програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“ и нови Јавни позив за васпитно-образовне установе.
Циљ програма је да се подигне свест и лична одговорност за бригу о животној средини у васпитно-образовним установама и локалним заједницама на територији АП Војводине.
Испред Секретаријата присутнима се обратила подсекретарка и координаторка програма Бранкица Табак која је истакла значај овог дугогодишњег програма који помаже у еколошком оснаживању младих.
„Хвала вам што не одустајете. Верујем да ћете своје искуство проширити на мрежу људи које ви знате, који до сада нису учествовали, или пак јесу учествовали, али су застали. Понукајте их, наша тежња ће и ове године бити да наградимо што већи број пријављених образовних установа“, изјавила је подсекретарка Табак обраћајући се представницима васпитно-образовних установа.
Она је том приликом подсетила на важност сарадње тих установа са јединицама локалних самоуправа.
„Будите иницијатори. Очекујемо од вас да будете проактивни и дате свој максимални допринос. Разговарајте са представницима ваших општина и градова, јер мислим да је та спона преко потребна“, рекла је подсекретарка и додала да спровођење многих активности у овој области може да буде везано за јавна предузећа.
Табак је позвала представнике школа да што више разговарају са ученицима о заштити животне средине и да у свом наставном програму настоје да издвоје један еколошки дан како би скренули пажњу на све активности које спроводе и то колико су ученици упознати са њима.
Истакла је да ресорни секретаријат, као координатор програма, ове године поново опредељује стандардна средства која су доминантно већа у односу на средства осталих партнера.
„Ми желимо да кроз овај програм дамо допринос том друштву које ће убрзо преузети једну врло значајну лествицу, а то је део везан за заштиту животне средине. Ти млади људи ће ускоро бити носиоци овог друштва“, поручила је подсекретарка Табак.
Како је навела, ове године ће бити скраћен период учешћа, па ће се већ почетком маја кренути у реализацију награда за оне школе које покажу да су се најадекватније бавиле еколошком културом кроз овај пројект, како би се реализација излета завршила пре краја школске године.
Награде су нематеријалног карактера – једнодневни излети у заштићена подручја Војводине и семинар за наставнике награђених васпитно-образовних установа, као и награда Градске управе за заштиту животне средине, које подразумева озелењавање дворишта.
Јавни позив ће бити расписан у понедељак, 29. септембра, а рок за пријаву је до 31. децембра 2025. године.
Партнери у програму „За чистије и зеленије школе у Војводини” су Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине, Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице, Покрајински секретаријат за енергетику, грађевинарство и саобраћај, Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство, Покрајински секретаријат за привреду и туризам, Покрајински секретаријат за спорт и омладину, Град Нови Сад – Градска управа за заштиту животне средине, ЈП „Војводина шумеˮ, Покрет горана Војводине, представници локалних самоуправа и васпитно-образовних установа са територије АП Војводине.
Догађају је присуствовао и потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице Роберт Отот и чланица Градског већа за eкологију, енергетску ефикасност и заштиту животне средине Вања Петковић, као и представник наше школе.


     26.09.2025. Европски школски спортски дан
Српски савез професора физичког васпитања и спорта у недељи школског спорта 4. пут организује ЕВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН, спортску манифестацију у којој наша школа, сад већ традиционално, узима учешће међу многобројним школама.
Главни циљ овог је промоција физичке активности на међународном нивоу и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања.
Овогодишњи задатак је био пешачење раздаљине текуће године, дакле 2025м, што је око 320 ученика, као и 26 наставника наше школе реализовало шетајући голубиначким улицама.
Колону су предводили, наравно, најстарији, будући матуранти, а за њима се ређала готово километарска колона коју су чинили сви разреди, заједно са ђацима првацима.

У жељи да наставимо да негујемо спортски дух и здраве стилове живота,

Шаљемо вам спортски поздрав!

Атмосферу можете погледати у видео снимку на следећем линку:

https://www.instagram.com/os_23.oktobar_golubinci/reel/DPElIjIjJv5/


     25.09.2025. Европски дан језика
Поводом обележавања Европског дана језика, спровели смо анкету међу ученицима и запосленима наше школе.

Погледајте њихове одговоре:

https://www.instagram.com/os_23.oktobar_golubinci/reel/DPEw5KRjLfF/


     25.09.2025. Поново ради фолклорна секција
После дужег времена, у Голубинцима поново почиње са радом фолклорна секција!
Фолклорни ансамбл „Дукат“ покреће групу у Голубинцима и позива све малишане од 1. до 4. разреда да нам се придруже.

ОШ „23. октобар“
Понедељак и четвртак
19:00 – 20:00

Ово је сјајна прилика за сву децу да кроз игру, музику и дружење расту заједно, а уједно и да наше Голубинце поново испуне песма и игра!


на врх странице