Новости

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 
     29.01.2024. Промоција средње школе унутрашњих послова „Јаков Ненадовић“
У оквиру професионалне оријентације, ученици 8. разреда присуствовали су промоцији средње школе унутрашњих послова „Јаков Ненадовић“.
Можда се неко одлучи баш за овај позив.


     27.01.2024. Литерарни и ликовни конкурс
Као и сваке године за школску славу и ове године наградили смо ученике чији су радови били најбољи на литерарном и ликовном конкурсу.
Литерални конкурс „Стопама Светог Саве“:
1. место - Снежана Маћешић 5-1
2. место - Сара Ковачевић 8-1
3. место - Доротеја Љубинковић 7-2
Ликовни конкурс „Свети Сава“:
1. место - Теодора Бокан 8-1 и Калина Штрбац 2-2
2. место - Вања Зорић 6-2
3. место - Лана Милошевић 6-1


     27.01.2024. Свети Сава 2024 - Награђени ученици
И ове године, поводом Савиндана, наградили смо наше најуспешније ученике:
Александар Мајкић
3. место екипно на Окружном такмичењу - Фестивал „Знањем за будућност“
Ана Љубинковић
3. место екипно на Општинском такмичењу из верске наставе
Анђела Ашћерић
3. место на Општинском такмичењу из физике
Анђелија Милошевић
3. место екипно на Општинском такмичењу из верске наставе
Богдан Бероња
2. место на Окружном такмичењу из пливања
3. место на Окружном такмичењу Еко Олимпијада
3. место екипно на Окружном такмичењу - Фестивал „Знањем за будућност“
Валентина Жарковић
2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Вања Зорић
Похвала – учешће на Општинском такмичењу „Мали Пјер“
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Вања Јовановић
1. место екипно и појединачно на Општинском и 3. место на Окружном такмичењу из стоног тениса
Виктор Гашпаровић
1. место на Општинском такмичењу из Информатичке писмености „Дабар“
Вукашин Бомештар
2. место екипно и појединачно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Вукашин Вукајловић
3. место на Општинском такмичењу из физике
Вукашин Чубрило
3. место екипно на Општинском такмичењу из верске наставе
Дамјан Павловић
2. место екипно и појединачно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Даниел Жарковић
2. место екипно и појединачно на Општинском такмичењу, 1. место на Окружном и 2. место екипно на Републичком такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
1. место екипно на Општинском такмичењу из стоног тениса
Данијела Гвоић
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
Дејана Радојевић
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
1. место екипно на Општинском и и 3. место на Окружном такмичењу из стоног тениса
1. место екипно на Општинском и и 3. место на Окружном такмичењу из баскета 3х3
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Дорис Грозданић
1. место појединачно и 2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Душан Јовановић
1. место екипно и 1. место појединачно на Општинском такмичењу из стоног тениса
Душко Котур
1. место на Општинском такмичењу „Мали Пјер“
Иван Јовановић
1. место екипно и 2. место појединачно на Општинском такмичењу из стоног тениса
Jeлена Галечић
3. место на Општинском такмичењу рецитатора
Јелена Пргомеља
3. место на Окружном такмичењу Еко Олимпијада
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
1. место екипно на Општинском и и 3. место на Окружном такмичењу из баскета 3х3
2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
3. место дует на Мини Тини фесту
Лазар Шморхај
3. место екипно на Окружном такмичењу - Фестивал „Знањем за будућност“
Лана Ковачић
3. место на Општинском и 3. место на Окружном такмичењу из физике
Лана Милошевић
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Лара Манзета
2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Леа Црнобрња
2. место на Општинском такмичењу из хемије
Лена Босанчић
2. место на Окружном такмичењу „Мали Пјер“
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Марија Петаковић
2. место појединачно и 2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Марко Загорац
1. место на Општинском такмичењу из шаха
Матија Гирек
3. место на Окружном такмичењу и 3. место на Републичком такмичењу Еко Олимпијада
Мила Малић
3. место на Окружном такмичењу Еко Олимпијада
Похвала – учешће на Општинском такмичењу „Мали Пјер“
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
1. место екипно на Општинском и и 3. место на Окружном такмичењу из баскета 3х3
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Милица Грубачевић
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Невена Рудеж
2. место на Мини Тини фесту
Немања Малић
2. место на Општинском такмичењу „Мали Пјер“
2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Никола Гаковић
2. место на Општинском такмичењу из шаха
Николина Булић
1. место екипно на Општинском такмичењу из стоног тениса
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
1. место екипно на Општинском и и 3. место на Окружном такмичењу из баскета 3х3
2. место екипно на Општинском такмичењу из фудбала
Николина Гашпаровић
3. место дует на Мини Тини фесту
Николина Манзета
Похвала – учешће на Општинском такмичењу „Мали Пјер“
2. место екипно на Општинском и 3. место на Окружном такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Сара Николић
3. место на Општинском и похвала на Окружном такмичењу из математике
Похвала на математичком такмичењу „Мислиша“
2. место на Општинском и 3. место на Окружном такмичењу из српског језика-граматика
2. место на Општинском и 3. место на Окружном такмичењу из биологије
3. место на Општинском такмичењу „Мали Пјер“
Стефан Бркић
Похвала на Општинском и 3. место на Окружном такмичењу из физике
Стефан Опачић
3. место екипно на Окружном такмичењу - Фестивал „Знањем за будућност“
Стефан Трнинић
2. место екипно и појединачно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Тамара Рудеж
3. место екипно на Општинском такмичењу из верске наставе
Теодора Бокан
2. место екипно на Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“
Теодора Кљајић
3. место на Окружном такмичењу Еко Олимпијада
Теодора Петаковић
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке
Уна Војновић
3. место на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из српског језика-граматика
2. место на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из биологије
Урош Шегрт
Похвала на математичком такмичењу „Мислиша“
Хелена Ковачевић
1. место екипно на Општинском и 2. место на Окружном такмичењу из кошарке


     27.01.2024. Школска слава Свети Сава
Основна школа „23. октобар“ пригодним програмом обележила је школску славу Светог Саву. Основци су песмама „Химна Светом Сави“, „Свечаност“ и „Милешевски анђели“ подсетили наставнике и бројне госте на живот и дело великог српског светитеља, утемељивача српске школе и цркве. Наступ хора предходио је традиционалном сечењу славског колача. У холу школе затим су додељене Светосавске награде ученицима, наставницима и помоћном особљу за залагање, вредан рад и успех на такмичењима.

Фотографије са школске славе можете погледати у галерији сајта.


     25.01.2024. Онлајн обука за коришћење дронова
Дана 25.1.2024. одржано је пето онлајн предавање о коришћењу дронова и мБот роботића за наставнике Информатике и рачунарства и Технике и технологије којем су присуствовали и наставници из наше школе.
Предавач је био Координатор пројекта ПДГ Владимир Матић.
На дневном реду била су досадашња искуства, запажања и примери из праксе у управљању и програмирању Мбот робота и дронова, припрема за фестивал „Знањем за будућност“ под покровитељством Министарсва просвете Републике Србије, сугестије за набавку дигиталне опреме за следећу школску 2024/2025. годину, као и текућа питања.


на врх странице