Новости

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
     17.05.2021. Активности у мају
Спортско рекреативне активности.

Фотографије можете погледати у галерији сајта.

03.05.2021. Ускршњи вашар - продајна изложба
Ученици Основне школе „23. октобар“ из Голубинаца су, поводом ускршњег празника, заједно са својим наставницима, 29. априла организовали продајну изложбу својих рукотворина. Намера да се прикупе средства која ће се искористити за потребе самих ученика, вођена је идејом да су најбоље задужбине оне које „неко чини сам собом, својим личним радом, лишавајући се и сам мучећи се“ остварила се у потпуности.

Ужурбане припреме за изложбу биле су праћене зебњом да ли ће време бити наклоњено младим предузетницима. Они су вредно радили данима. Срећом, четвртак је освануо ведар, окупан светлошћу. Чланови ђачког парламента су од раног јутра постављали столове испред црквене порте, преко пута школе, преносили, брижно пазећи, направљене предмете, а „креативни мајстори - малишани“ су на сваком одмору нестрпљиво пратили припреме, начичкани крај школске ограде.

Долазак сваког посeтиоца изложбе био је праћен изразима олакшања на лицима ученика. Притајена стрепња: колико ће посетилаца бити, да ли ће продаја бити успешна, нестајала је како је време одмицало. Продавци - ученици старијих разреда нудили су производе весело, убедљиво, толико да су измамљивали осмехе добронамерних купаца.

Ручно прављени сапуни, шарена јаја, плетене корпице, пригодна амбалажа за паковање поклона, сијасет маштовитих ускршњих украса продато је на радост ученика и благонаклоне осмехе наставника.

Мека покошена трава у црквеној порти је душу дала за неуморну игру раздраганих првачића, па и старијих ученика, жељних сунца и отвореног простора. На постављеним столовима су најмлађи ученици фарбали јаја, правили паузе трчећи по широкој простарној порти, враћали се да се освеже соковима и настављали рад.

Диван дан, смех, игра, светлост, дружење, обележило је ову продајну изложбу. Осим радости због предстојећег празника, труд ученика и наставника се показао делотворним. Наши млађи и старији предузетници прикупили су средства за даљи рад и веома су задовољни. Колико, види се по томе што су неки од њих поставили питање: „Кад ће почети припреме за новогодишњи вашар?“

Захваљујемо се, у име наших ученика, свим људима доброг срца што су посетили изложбу, откупили дечије радове и приредили им неизмерну радост. Ваше мало - њима значи много. Хвала Вам на срећи коју сте им пружили!

Бранка Бељин

Фотографије са продајне изложбе можете погледати у галерији сајта.

29.04.2021. Обавештење везано за распуст
Свим ученицима, родитељима и запосленима који Ускрс славе по јулијанском календару желимо срећне ускршње празнике!
По школском календару АП Војводине од петка 30.04.2021. до петка 07.05.2021. су нерадни дани.

28.04.2021. Ускршњи вашар
У оквиру пројекта планираног годишњим планом рада наше школе, дана 29.04.2021. у периоду од 10ч до 13ч, одржаће се продајни Ускршњи вашар. Предмете за продају направили су ученици наше школе уз велику помоћ својих учитељица, наставница и наставника, као и родитеља. Вашар је хуманитарног карактера. Ако време дозволи, експонати ће бити изложени у црквеној порти или, у супротном, у холу школе. Молимо Вас да посетите вашар, да Вашим малим гестом учините много за некога коме је потребно и да уживате у маштовитости и креативности наше деце.

Колектив школе

Фотографије предмета за продају можете погледати у галерији сајта.

27.04.2021. „Мали Пјер“
Општинско такмичење за најбољу дечју карикатуру „Мали Пјер“ одржано је 1. априла у ОШ „Растко Немањић - Свети Сава“ у Новој Пазови. Ученици наше школе били су врло успешни, па је њихов ментор, наставник ликовне културе, Синиша Попов и више него задовољан. Ученица 5-2 Дуња Радичевић добитница је дипломе за 1. место, Маша Бохинц, ученица 6-1 за 2. место а Филип Војновић, ученик 6-1 за 3. место.

на врх странице