strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
     23.12.2019. Новогодишњи пакетићи
Иницијативом Ученичког парламента, у духу божићних и новогодишњих празника, ученици наше школе у великом броју су се одазвали хуманитарној акцији прикупљања слаткиша, школског прибора и играчака за новогодишње пакетиће. Направили смо 32 пакетића за ученике од првог до осмог разреда. Пакетићи су нашим другарима подељени уз пригодан програм и славље које је улепшао Деда Мраз.

21.12.2019. Наступ ОШ „23. октобар“ на Зимским чаролијама
Дана 21.12.2019. године у организацији Културног центра у Старој Пазови одржане су 12. по реду Зимске чаролије. Наша школа представила се са три новогодишње песме. Ученице четвртог разреда изводиле су следеће нумере: Дуња Радичевић песму „Стиже Божић Бата“, Николина Гашпаровић песму „Деда Мразе ми те волимо“ и Андреа Ковачевић песму „Прва пахуља“. Наступ солиста су употпунила и деца хорске и ритмичке секције обогаћеног једносменског рада која су на сцену изашла у пригодним новогодишњим костимима. Учесници и наставници су се вратили кући задовољни и пуни позитивних утисака.

20.12.2019. Шаховски турнир 2019
У Основној школи „23. октобар“ у Голубинцима 20. децембра 2019. одржан је четврти школски шаховски турнир у организацији Слободана Шубића и чланова школске шаховске секције.
У категорији других разреда прво место освојила је Вања Зорић код девојчица и Данијел Жарковић код дечака. У трећим разредима победио је Лука Зорић, a у четвртим Теодора Бокан и Алекса Ступар. Код виших одељења, у категорији петих разреда прво место освојио је Виктор Вукобрадовић. У шестим разредима победили су Анастасија Бокан и Милош Бељић, а у осмим Анђела Стојковић.

Чланови шаховске секције

19.12.2019. Новогодишња приредба
Једносменски рад, експериментално уведен у овој школској години по предлогу Министарства просвете, у нашој школи „23. октобар“ дао је очекивано добре резултате. Кроз игру и рад ученици су под руководством наставнице Музичке културе, Дубравке Ћаћић, припремили новогодишњу приредбу.
Мноштво песама изведених уз прикладну кореографију и неодољиве костиме, занимљиви драмски скечеви и весели стихови одушевили су присутну публику. Громогласни аплаузи прекидали су сјајни програм у коме је учествовало око шездесет ученика од другог до осмог разреда. Весели Деда Мраз нам је пожелео много петица, здравља и радости у предстојећој години и поделио нам заслужене пакетиће.
Под утиском више него успешне приредбе унапред се радујемо Дану жена када ћемо се опет са радошћу припремати да угостимо наше мајке и баке.

12.12.2019. Новогодишњи празници у нашој школи
Ученици четвртих разреда наше школе заједно са теткицама (Габријела Ковачевић, Весна Штрапајевић, Јадранка Ковачевић Цица, Сњежана Сечански и Милан Марковић) украсили су хол поводом новогодишњих празника.
Самим тим, дечја радост и расположење ушли су у наше учионице!

Романа Николић

на врх странице