Новости

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
     18.10.2021. Мини-тини Фест
У суботу 9.10.2021. у Позоришној сали у Старој Пазови одржан је 19. дечији Фестивал Мини-тини Фест. Организатор ове популарне музичке манифестације је Центар за културу Стара Пазова са покровитељством Општине Стара Пазова, а од посебног значаја је и сарадња у реализацији са основним школама са територије општине. Ученици су се представили у две категорије: мини – од 1 до 4 и тини – од 5 до 8 разреда. Основна школа „23. октобар“ из Голубинаца се представила са три песме од којих су две песме добиле награде стручног жирија. У мини категорији трећу награду је освојила ученица петог разреда Јелена Пргомеља са песмом „Моја тетка стјуардеса“, док је у тини категорији прву награду освојила ученица осмог разреда Анастасија Бокан са песмом „Покажи ми“. Наступе су употпунили ученици школског хора заједно са плесном групом обогаћеног једносменског рада школе који предводи наставница музичке културе Дубравка Ћаћић.
Поносни смо на све ученике који су на овогодишњем фестивалу представљали нашу школу, а посебно на солисте, јер су доказали да вредан и предан рад заједно са талентом не може проћи незапажено.

15.10.2021. Дан здраве хране у I-1
Светски дан хране је међународни дан. Обележава се 16. октобра, у знак сећања на датум оснивања Организације Уједињених нација за храну и пољопривреду 1945.
Тематским даном „Здрава храна“ ученици I-1 су се придружили обележавању овог датума. На часу српског језика писали су о намирницама које свакодневно користе у исхрани. На часу математике бојили су намирнице, сецкали и лепљењем формирали скупове са различитим бројем елемената. На часовима ликовне културе и слободних активности направили су свој први „lapbook“. Из продавница у којима су били у току недеље донели су флајере, секли и лепили здраве и мање здраве намирнице. Током дана, у опуштеној и пријатној атмосфери, разговарали смо о навикама у исхрани, о значају правилне исхране, посебно у њиховом узрасту.

Фотографије са обележавања Светског дана хране у нашој школи можете погледати у галерији сајта.

Биљана Пекић

13.10.2021. Дечја недеља
Под слоганом „Дете је дете, да га волите и разумете“ обележена је Дечја недеља. У оквиру „Ликовног дана“ у школском дворишту и испред школе, кредама у боји, ученици од првог до четвртог разреда исписали су и исцртали своје поруке везане за породицу, своја права и свет у каквом би желели да живе. У оквиру „Еколошког дана“ сакупљали су смеће у парку и у околини школе и тиме дали свој допринос чистијем селу и свом окружењу. У оквиру „Дана за писање“ писали су о дечјим правима и о љубави.

Фотографије са Дечје недеље можете погледати у галерији сајта.

Биљана Пекић

12.10.2021. Републичко такмичење орача – задругара
У суботу, 9. октобра, у Белегишу је одржано 45. републичко такмичење орача – задругара. По први пут је на овом такмичењу учествовала и наша школа. Представљали су је седмаци Филип Војновић, Илија Ђурђевић и Петар Умиљеновић и осмак Александар Лука Којчиновић. На њиве се није могло због кишовитог времена, али су такмичари показали колико су вешти у вожњи трактора са приколицом на полигону. Осим вожње радили су и тест и лепо се дружили.

Фотографије са такмичења можете погледати у галерији сајта.

29.09.2021. Дрон уручен и нашој школи
У среду 29.9.2021. у малој сали Беле зграде представници Rotary Србије и гувернерка дистрикта Зорица Јесторовић уручили су дронове за основне школе са подручја општине Старе Пазове а уједно је један дрон уручен и нашој школи. Имамо ту част да учествујемо у пројекту „За лепшу школу“. Захваљујемо се Rotary Club-у Стара Пазова на донацији дрона.

на врх странице