Новости

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
     27.11.2021. Рециклажа
За лепшу и здравију околину важно је колико смо сами ангажовани. То су добро схватили ученици ОШ „23. октобар“ који са својим наставницима и другим радницима школе већ низ година сакупљају стару хартију за рециклажу.
Сваке јесени и пролећа стиже пред школу камион београдске фирме „Технопапир“ који одвози прикупљени папир. Новац који се добије откупом бива употребљен за потребе школе било да је то куповина књига за школску библиотеку или неких учила за наставу. На тај начин се ученици уче како да одржавају чистијим своје окружење што уз мало труда није тешко.

Гордана Плавић

04.11.2021. Онлајн обука за коришћење дронова
Дана 4.11.2021. одржано је онлајн предавање под називом „Дронови у школама и занимања будућности“ за наставнике Информатике и рачунарства и Технике и технологије којем су присуствовали и наставници из наше школе.
Гост предавач био је Момир Алвировић, председник Асоцијације за беспилотне системе у привреди.
Rotary Global grant у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја извршио је набавку дронова за све основне школе на територији Срема и организовао обуку за њихово коришћење.

29.10.2021. 21. октобар – Светски дан јабука
Јабука је врста дрвенасте биљке из породице ружа (Rosaceae). Јабука је листопадно дрво и њен плод сазрева крајем лета и током јесени. Постоји преко 7500 сорти јабука. Домаћа јабука је настала у централним деловима Азије и неке њене сродне врсте могу се и дан-данас наћи у Казахстану, Киргистану, Таџикистану и неким деловима Кине. Први подаци о култивацији јабуке указују да је јабука вероватно била узгајана широм персијског царства (500. г.п.н.е.).
Осим што је укусна, јабука спада у веома корисне намирнице. Богата је витаминима Ц, А, Е и садржи комплекс витамина Б.
Ученици I-1 писали су данас о јабукама и засладили се њима.

Биљана Пекић

22.10.2021. Дан школе
Као и сваке године, тако смо и данас обележили дан који је битан за све нас, Дан школе. Ова година је мало другачија у односу на претходне, због епидемиолошке ситуације, па самим тим је и наш програм био краћи. Ђаци виших разреда спремили су представу „Капетан Џон Пиплфокс“ за наше најмлађе ђаке, прваке. Ипак је њима ово први Дан школе и била би велика штета да они као најмлађи не добију ту привилегију да уживају у чарима програма. Ученици трећег разреда извели су рецитацију „Замислите децо“, Душка Радовића, а наше девојчице са ритмике одиграле су кореографију „Мајмуне ћао“. Овом приликом се захваљујемо свим ђацима који су учествовали и потрудили се да нам и овај Дан школе прође испуњен дечјим радом.

Дајана Божичковић

18.10.2021. Мини-тини Фест
У суботу 9.10.2021. у Позоришној сали у Старој Пазови одржан је 19. дечији Фестивал Мини-тини Фест. Организатор ове популарне музичке манифестације је Центар за културу Стара Пазова са покровитељством Општине Стара Пазова, а од посебног значаја је и сарадња у реализацији са основним школама са територије општине. Ученици су се представили у две категорије: мини – од 1 до 4 и тини – од 5 до 8 разреда. Основна школа „23. октобар“ из Голубинаца се представила са три песме од којих су две песме добиле награде стручног жирија. У мини категорији трећу награду је освојила ученица петог разреда Јелена Пргомеља са песмом „Моја тетка стјуардеса“, док је у тини категорији прву награду освојила ученица осмог разреда Анастасија Бокан са песмом „Покажи ми“. Наступе су употпунили ученици школског хора заједно са плесном групом обогаћеног једносменског рада школе који предводи наставница музичке културе Дубравка Ћаћић.
Поносни смо на све ученике који су на овогодишњем фестивалу представљали нашу школу, а посебно на солисте, јер су доказали да вредан и предан рад заједно са талентом не може проћи незапажено.

на врх странице