strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
     09.10.2020. „Подељена срећа двоструко је већа“
У оквиру Дечије недеље школској библиотеци ОШ „23. октобар“ из Голубинаца уручена је донација од стране Rotaract Club-а Стара Пазова. Млади Ротаријанци су 9. октобра обогатили школску библиотеку са нових шездесет књига, које су донели на поклон у оквиру своје акције поклањања књига, а коју су организовали заједно са Rotaract Club Дедиње.
Поклон је у име библиотекарки примила и у име ученика се захвалила Мирослава Вршка Лакатош.

26.09.2020. 26. септембар традиционално у духу језика
Европски дан језика обележава се 26. септембра од 2001. године свугде у Европи, па тако и у ОШ „23. октобар“ у Голубинцима. Циљеви су сваке године исти: промовисање толеранције, поштовање културне и језичке шароликости Европе и промоција учења страних језика за све, и младе и старе.
У Европи има преко 220 аутохтоних језика, што чини око 3% од укупног броја језика на свету. Од тога се у нашој школи уче три: српски, енглески и француски језик. Кроз учење страног језика не стиче се само знање, него се развија и толеранција, стиче се самопоуздање, пружају нам се нове могућности, олакшава се запослење, али пре свега нам овај процес пружа велико задовољство.
Ове школске године је обележавање Европског дана језика у ОШ „23. октобар“ било скромније него иначе. Поштујући све мере и препоруке за заштиту од ширења вируса COVID19, није било јавне презентације ученичких радова и резултата њихових истраживања, квизова и игара. Активно су учествовале само ученице 7-1 одељења Соња Сувајџић, Доротеа Милошевић, Јована Николић и Ивана Стојадиновић, које су акценат ставиле на енглески језик, као и ученици 6-1 Михајло Терзић и Магдалена Смиљанић, који су проширили своје знање занимљивостима о француском језику. Они су своје радове у виду паноа изложили у холу школе, како би били доступни свим ученицима, који желе да науче пар занимљивости о ова два језика. Део сваког часа енглеског и француског језика је тог 26. септембра био посвећен овој теми, како би се и сви други ученици подсетили зашто је важно учити страни језик у модерном добу.
Ученици и наставнице Мирослава Вршка Лакатош и Тијана Бракочевић позивају све да већ данас одвоје пар минута свог времена и науче пар речи неког страног језика. Понуда је велика, извори безбројни а задовољство ће бити немерљиво.

Мирослава Вршка Лакатош
професор енглеског језика и књижевности

07.09.2020. Бесплатни уџбеници
Локална самоуправа поделила бесплатне уџбенике првом разреду наше школе.
Фотографије можете видети у галерији сајта.

31.08.2020. Распоред звоњења у школи
Распоред звоњења школске 2020/2021. године!

погледај ПДФ прилог

31.08.2020. Ношење маски
Упутство о мерама заштите здравља ученика и запослених за основне и средње школе!

погледај ПДФ прилог

на врх странице