strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
     31.05.2019. 2019

погледај ПДФ прилог

31.05.2019. Кречење дежуране
Представници Ђачког парламента, заједно са својим друговима, организовали су акцију кречења дежуране. Већ дуже време дежурана је својим изгледом нарушавала изглед наше школе и било је потребно кречење. Домар Срета Степанчевић прикључио се овој акцији и заједно са ученицима учествовао у уређивању ове просторије. Да би све могло у потпуности да се заврши помогао је Горан Шегрт у име фирме Планет декор. Донацијом поменуте фирме ученици су купили сав неопходан маретијал. Сада је дежурана освежена и поново краси улаз у нашу школу.

Марија Дољанин

27.05.2019. Посета средњим школама
Ученици осмог разреда су у понедељак, 27. маја, посетили три средње школе у Старој Пазови. У пратњи педагога и одељењског старешине, мали матуранти обишли су кабинете Економске школе и Гимназије, а потом и просторије у којима ученици Техничке школе имају практичну наставу, где су чули од директора и професора све о смеровима које ова школа нуди будућим средњошколцима.
Посета средњим школама се већ годинама реализује у оквиру програма Професионалне орјентације са циљем да се малим матурантима помогне при избору средње школе.

Мирослава Вршка Лакатош

27.05.2019. Мај месец математике (М3)
Центар за промоцију науке у сарадњи са Математичким институтом SANU осми пут заредом организује националну манифестацију "Мај месец математике" са садржајима и програмима широм Србије. Ове године "Мај месец математике" обележен је пригодним садржајима и у нашој школи.
Тим поводом ученици су направили паное различите тематике везане за математику који су били изложени у холу наше школе. Такође су направили велике геометријске облике које су ученици свих узраста могли да виде. Изложили смо и мреже разних геометријских облика које су деца могла да проучавају за време одмора.
У понедељак 20.05.2019. одржано је предавање на тему "Број Пи", које су за време великог одмора веома сликовито изнели ученици: Давид Михајлица и Сара Пекић и тиме званично покренули недељу математике у нашој школи.
У среду 22.05.2019. за време великог одмора ученици су имали прилике да виде демонстрацију односа запремине пирамиде и призме које је приказала наставница математике Светлана Јутрић-Кнежевић. Такође могли су да виде и испробају доказ Питагорине теореме који је за тај дан практично приказала ученица Жељана Комосар.
У петак 24.05.2019. имали смо прилику да одгледамо још једну презентацију, овог пута тема је била "Талесова теорема" коју је презентовала и на примеру објаснила Анђела Стојковић заједно са Вук Илијом као техничком подршком.
Надамо се да ћемо и у наредним годинама одржати традицију обележавања ове националне манифестације и омогућити ученицима да сазнају колико нас математика заправо окружује у свакодневном животу.

Наставнице математике:
Светлана Јутрић-Кнежевић
Татјана Сакса

22.05.2019. Екскурзија осмих разреда 2019
ИЗВЕШТАЈ СА ЕКСКУРЗИЈЕ УЧЕНИКА ОСМОГ РАЗРЕДА СТУДЕНИЦА-КОПАОНИК-НИШ

Екскурзија за ученике осмог разреда реализована је 14., 15., и 16. маја.

На екскурзију се кренуло у 8 часова, након што је полиција прегледала аутобус и након што је проверена документација потребна за извођење екскурзије. На екскурзију је ишло укупно 39 осмака у пратњи одељењских старешина, представника агенције и лекара.
У току првог дана ученици су посетили Спомен парк "Шумарице" у Крагујевцу, где су преко обиласка Музеја, предавања и обиласка Спомен парка могли да проживе безумље које је Крагујевац те 1941. године завило у црно. Ученике је потресла прича о страдањима невиних људи и потресне поруке страдалих, које су имали прилике да прочитају.
Након Крагујевца, стигли смо до манастира Студеница, чија нам је испричана историја кроз векове. Ученици су активно учествовали у разговору и показали да поседују богато знање везано за овај манастир и Немањиће.
Око 17 часова стигли смо на Копаоник. Ученици су се сместили у собе, у 19 часова вечерали и у 21.30 ишли у дискотеку.
Други дан је прошао у обиласку Копаоника. Ученици су након доручка и ручка ишли у шетње и обилазак нашег најпознатијег ски центра, и уживали у лепом времену и предивној природи. Након вечере су опет имали организован одлазак у дискотеку.
Трећег дана су се ученици након доручка спаковали и одјавили из хотела. Кренули смо према Нишу, где смо стигли око поднева. У Нишу је по плану посећена Ћеле кула и Нишка тврђава, након чега је остало сат времена за шетњу по центру града.
У 16.30 смо кренули према Голубицима. Кући смо стигли у 20.30.
Ученици и одељењске старешине задовољни су екскурзијом. План и програм је у потпуности испуњен, сви су циљеви остварени. Ученици су читали своје реферате, активно учествовали у обиласцима и предавањима, и обогатили своје знање о местима које смо посетили.

Одељењске старешине

Мирослава Вршка Лакатош